HEMEN BİZİ ARAYIN: 0538 978 22 60

Kristal Mermer Cilalama

Mermer, mekâna güzellik katmasının yanında kristal mermer cilalama yöntemi ile sürekli bakımının yapılması gerekir. Kullanıldığı ortama son derece zarif bir görünüm kazandıran mermer, sürekli parlak ve göz alıcı olmak zorundadır. Ortamın asaleti mermerin zarafeti ile birleşerek özellikle işyerlerinde müşterilerinizi etkileyebilirsiniz. Bunun yanında bina girişleri ya da sahanlık kısımlarında mermer döşeme, son derece asil bir duruş ortaya koymaktadır.

Mekânın kullanım sıklığına ve insan popülasyonuna bağlı olarak mermerlerin parlaklığı zamanla zarar görebilir. Zarar görmesinden kasıt, mermerin parlaklığının azalması ve mat bir görünüme kavuşmasıdır. Söz konusu durum, mermerin dış yüzeyindeki cilanın yok olmasından kaynaklıdır. Mermerin cinsine uygun bir cilalama yöntemi ile mermerler eski parlaklığına kavuşturulabilir. Yapılan uygulama ile mekânı ziyaret eden kişiler işletmenize hayran olacaktır.

İşletmeye gelen ziyaretçiler için mekânın asil duruşu çok önemlidir. Bu nedenle öncelikle insanlar zemin döşemesine bunun göz alıcı olup olmadığına dikkat ederler. Zamanla parlaklığı kaybeden mermerin derhal eski parlaklığına kavuşması insanların göz zevkine direkt hitap edecektir.

Kristal Mermer Cila

Kristal Mermer Cila Uygulaması

Kristal mermer cila uygulaması ile öncelikle mermerin yüzeyindeki eski cila kalıntılarının kazınması gerekir. Mermerin üzerinde eski kalıntılar olduğunda ciladan arzu edilen verim elde edilemez. Bu işlem için de mermer silme makinelerine keçe takılarak kazıma işlemi yapılabilir.

Uygulamadan önce mermer yüzey temizlenmesi, üzerinde toz, pislik kalmamalıdır. Yüzey temizlendikten sonra ayrı bir kapta karıştırılan cila, özel cila makineleri ile mermer yüzeye uygulanır. Cila uygulamasından sonra belli bir kuruma süreci vardır. Cila kuruduktan sonra bir sonraki kat uygulaması yapılmalıdır. Genellikle 2-3 kat cila uygulamasından sonra arzu edilen sonuç alınabilir. Cilanın kuruma süresi hava şartlarına göre değişse de genellikle 45-60 dakika arasında kuruma tamamlanır.

Kristal mermer cila uygulamasından sonra belli bir süre uygulama alanı insan trafiğine kapatılmalıdır. Özellikle ilk 24 saatlik dilim çok önemlidir. Bu sürede mermer yüzeye karşı gerekli hassasiyet gösterilmelidir.

Firmamız bünyesinde yaptıracağınız mermer cila uygulaması ile arzu ettiğiniz parlaklığı elde edebileceğinize emin olabilirsiniz. Söz konusu işlem için bizimle iletişime geçerek uygulama tarihini belirleyebilirsiniz.

Kristal Mermer Cilalama Hizmetimiz için Hemen Arayın!

Bize Ulaşın!